Kreme za torto

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

23. mar 2006 8:29

Mamamia, ali si lahko malo bolj natančna (beri: ali imaš slučajno še recept pri roki) pri torti kneza Pucklerja? Lep pozdravček & dober tek! harmonija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

23. mar 2006 11:01

Za torto kneza Pucklerja recept imam, a ta trenutek ne pri roki, sem namreč v službi. Vse kombnacije čokolada-jagoda-vanilija imajo ime po njem. Ti pošljem zvečer od doma recept za te tri kreme (saj osnova je ista, samo potem v en del daš čokolado, v enega jagodni pire in koščke jagod, tretji pa ostane z osnovnim okusom). Je na osnovi smetane. Mamamia mamamia

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

23. mar 2006 12:04

Hvala, mamamia. Zelo si prijazna. Moji otroci bodo imeli pa spet žur, ha-ha-ha. Lep pozdravček & dober tek! harmonija

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

23. mar 2006 18:18

Aha, kaj takega sem iskala ja... eno strašno fino karamelno kremo sem jedla, pa mislim, da bo to kaj podobnega. Hvala Sweetie. In vsem ostalim, ki se trudite seveda Staša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

23. mar 2006 18:35

Evo še recepta za kneza Pucklerja (u ima še tisti dve pikici gor) 200 g malo grenke kuverture raztopimo v vodni kopeli. Tri cela jajca, šest rumenjakov in 200 g sladkorja segrevamo v vodni kopeli, potem pa z električnim mešalcem stepamo, da masa postane penasta in se ohladi (ko začnemo stepati posodo seveda umaknemo iz kopeli). Posebeje stepemo 600 g sladke smetane in jo vmešamo v jajčno maso. 1/3 te mase gladko zmešamo z zmehčano kuverturo. V drugo tretjimo jajčno-smetanove mase vmešamo 250 g na večje kose narezanih jagod, od tega jih pomečkamo, da se smetana obarva rdečkasto. V treji del smetane vmešamo izluščeni del vanilijevega stroka ali žličko vanilijevega ekstrakta. Za podlago lahko uporabimo poljuben biskvit ali pa jo naredimo iz baby piškotov. Najprej pride na podlago čokoladna krema, potem jagodna in na vrhu vanilijeva. Ta torta naj bo čez noč v hladilniku, poleti je lahko tudi v zamrzovalniku, bo teknila kot sladoled. Mamamia mamamia

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

23. mar 2006 18:38

Mamamia, hvala. Tale Puckler s pikicami na u-ju je že v beležki, konec tedna pa bo še na mizi. Lep pozdravček & dober tek! harmonija

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

23. mar 2006 20:47

Dobrega okusa je tudi krema iz mešanice stepene sladke smetane, penasto umešanega masla, stopljene čokolade in kančka ruma. vdolin

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

24. apr 2006 9:34

Mamamia, mene pa zanima ali se krema strdi kljub temu, da ni v njej nič želatine ali česa drugega. Lep pozdrav. lenčika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

24. apr 2006 10:45

Kreme brez želatine se strdijo brez problema, sploh tiste s stepeno sladko smetano (praviloma jim niti trdilca za smetano ne dodajam). Pa tudi maslene so brez želatine. Želatina se praviloma dodaja kremam oziroma nadevom, ki vsebujejo več tekočine, da se lažje strdijo. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti